NONE | 10 kwietnia 2019

Siła spotkań na Targach Packaging Innovations

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa, udowodniły, że jedna rozmowa lub spotkanie warte są więcej, niż setki wysłanych maili. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie Targami, które przez wielu uznawane są za najciekawsze wydarzenie branży opakowań w Europie Środkowej. Tegoroczną edycję odwiedziło blisko 5 000 osób.

Udostępnij:

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach
2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa, udowodniły, że jedna rozmowa lub spotkanie warte są więcej, niż setki wysłanych maili. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie Targami, które przez wielu uznawane są za najciekawsze wydarzenie branży opakowań w Europie Środkowej. Tegoroczną edycję odwiedziło blisko 5 000 osób.

Internet czy spotkanie twarzą w twarz?

Wysoka frekwencja odwiedzających świadczy o potrzebie bezpośrednich spotkań. Czasami korespondujemy z kimś miesiącami, a dopiero podczas spotkania na żywo okazuje się, że dany rozmówca to niezastąpiony partner w biznesie. - Targi to jedno z niewielu miejsc, gdzie w ciągu kliku dni można się spotkać i omówić tematy, które na co dzień krążą korespondencyjnie, mailowo, telefonicznie. Tutaj można na spokojnie porozmawiać. – powiedział Mariusz Saduś, COLOR-PRESS Sp. z o.o.

Ciekawą opinią podzieliła się również Patrycja Rakowska-Dębska, STORA ENSO POLAND S.A. - Na początku myślałam, że ludzie żyją w świecie bardziej Internetu. Tutaj natomiast otrzymujemy naprawdę sporo ciekawych insightów od potencjalnych klientów. Nasze stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem. Z perspektywy osoby wystawiającej się jestem bardzo zadowolona z udziału w tych targach.

O zdanie zapytaliśmy również Roberta Rybakiewicza, Bericap Sp. z o.o.  - Targi to jest okazja, aby spotkać się twarzą w twarz i okazja do trochę innych spotkań, niż to jest na co dzień w biznesie, firmie, czy imprezie stricte branżowej.

Wciągnij się w eko

To, co wyróżnia Targi Packaging Innovations, to świeże spojrzenie na branżę opakowań i nieustanne obserwowanie zmian zachodzących w biznesie i gospodarce. Przykładowo Strefa Ekopack przygotowywana jest od wielu lat. W ostatnim jednak czasie budzi szczególne zainteresowanie, z powodu zmian, które już niebawem dotkną branżę opakowań. Coraz więcej firm stosuje technologie i systemy związane ze zrównoważonym rozwojem. Bycie eko to już nie trend, to konieczność. „Dla nas targi to nie tylko wystawa, to również miejsce, gdzie chcemy poruszać ważne tematy. Jednym z nich to podejście firm do spraw związanych z ekologią. Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy firmy, które podczas wydarzenia podzieliły się swą wiedzą i doświadczeniem.” – mówi Katarzyna Banach-Kowalenko, Kierownik Zespołu Targów Packaging Innovations. W celu zwiększenia wrażliwości na problem zanieczyszczenia na świecie, organizatorzy przygotowali akcję „Wciągnij się w eko”. Goście targów mieli możliwość przyniesienia plastikowych słomek i zamienienia ich na eko odpowiedniki. Zamiast plastikowych torebek na materiały, rozdawane były płócienne torby, które mogą służyć również po zakończeniu imprezy.

Strefa Studenta

Już po raz ósmy organizatorzy Targów Packaging Innovations gościli młodych projektantów
w Strefie Studenta. - Tegoroczny konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie, a my otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń. Mogę zdradzić, że napłynęło do nas blisko 100 projektów. W tym roku po raz pierwszy podzieliliśmy konkurs na trzy kategorie: Szata Graficzna, Forma i Funkcjonalność oraz Wrażenie. - mówi Katarzyna Gościańska, PR Manager Targów
w Krakowie. - To co mi się bardzo podobało w samej Strefie Studenta to fakt, że goście i odwiedzający aktywnie brali udział w tych targach i dopytywali o szczegóły, o inspiracje, wymienialiśmy się wizytówkami, więc to było bardzo cenne i nie na każdych targach się to zdarza. - Mikołaj Chrostowski (autor opakowania „Remedi”), jeden z finalistów konkursu.

Wiedza to klucz do sukcesu

Tegoroczny program strefy workShops budził emocje na długo przed wydarzeniem. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Różą Rutkowską, która opowiedziała o SCOBY – biodegradowalnym i jadalnym opakowaniu przyszłości. Zwiedzającym spodobały się również warsztaty „Jak projektować żeby recklingować”. Duże wrażenie na zebranych zrobiła prezentacja „Scale for Good” – strategia firmy McDonald’s w zakresie opakowań i recyklingu odpadów”, którą poprowadziła Anna Borys-Karwacka, McDonald’s Polska Sp. z o.o.

Znamy już termin kolejnej edycji. Zachęcamy, aby termin 1-2 kwietnia 2020 r. już dziś zapisać
w kalendarzu. Szczegóły związane z kolejną edycją będzie można znaleźć na stronie www.packaginginnovations.pl

 

 

 

 

 

 

 

Polska Izba Artykułów Promocyjnych
ul. Święty Marcin 29/8 61-806 Poznań
NIP: 5222842937
REGON: 140900028
KRS: 0000274263
Sąd rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu
VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego