NONE | 23 lipca 2010
2010-07-23 Kontynuacja tematu - niepokoję ce wieści.....
Podwyżki sę
nieuniknione i jako dystrybutorzy nie mamy na to specjalnie wpływu.
Wynikaję
one ze wzrostu kosztów pracy w Chinach oraz bardzo dynamicznego wzrostu ceny bawełny na świecie w przypadku odzieży.Należy zwrócic uwagę na podwyżki stawek transportowych u przewoźnikow morskich i osłabienie EUR i PLN vs USD, które maję
wpływ na wzrost cen na wszystkie produkty promocyjne wytwarzane w tej części świata.
Chodzi o to, żeby agencje reklamowe były przygotowane do tego wcześniej. Wystarczy poinformowaę oficjalnie na miesię
c przed planowanę
podwyżkę
o takim ruchu.
Musimy pamiętaę, źe klienci finalni nie rozumieję tych podwyżek i często maję nieuzasadnione pretensje do agnecji, że nagle ceny się zmieniły i chcę ten sam produkt w takiej cenie, jak to było kilka miesięcy temu ... Pośrednicy otrzymuję c wcześniej takę informację mogę wysłaę takie info do kluczowych klientów ,tak aby nie było to dla nich zaskoczeniem.
Tomasz Barudin