Pomagamy:

14 grudnia 2011 10:03

PIAP przygotował szlachetną paczkę

Polska Izba Artykułów Promocyjnych w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia 2012 poprosiła swoje firmy Członkowskie o pomoc w przygotowaniu Szlachetnej Paczki.
Na apele odpowiedziały firmy: Polskie Karty Sp.z o.o., Texet Poland Sp.z o.o., Promo Gifts Sp.z o.o. oraz OOH magazine.
PIAP przygotował paczkę z odzieżą, obuwiem, słodyczami oraz środkami czystości dla jednej z rodzin ze Śląska, zgłoszonej w bazie Szlachetnej Paczki.
Paczka została przekazana osobiście, w obecności wolontariuszy Szlachetnej Paczki rodzinie z Katowic.
W imieniu Zarządu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych chciałabym serdecznie podziękować wszystkim firmom członkowskim, które zaangażowały się w akcję i pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom. Mam nadzieję że dary, które Państwo przygotowali i przekazali pomogą tym, którzy najbardziej tego potrzebują oraz umożliwią przeżyć Święta w magicznej atmosferze i choć na chwilę zapomnieć o trudach dniach codziennego - mówi Katarzyna Wojniak Dyrektor Generalny Biura Zarządu PIAP.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

www.szlachetnapaczka.pl

powrót do listy