Artykuły branżowe

28 maja 2018 12:39:46

Pierwsze profesjonalne badanie rynku upominków reklamowych!

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zrealizowała pierwsze na polskim rynku rzetelne badanie jakościowe dotyczące percepcji artykułów promocyjnych. Sondaż przeprowadziła firma Ipsos a ankietowanymi były zarówno osoby odpowiedzialne za wybór upominków jak i ich adresaci – klienci, pracownicy firmy, odbiorcy indywidualni. Wnioski płynące z badania to kopalnia wiedzy na temat branży, jej potencjału sprzedażowego i rozwoju oraz precyzyjny kompas do kreowania biznesu dla firm zrzeszonych w PIAP. PIAP postawił przed firmą badawczą trzy podstawowe cele analizy rynku – wskazanie ogólnych przekonań i potrzeb dotyczących upominków reklamowych, określenie postrzegania artykułów promocyjnych a także uzyskanie podstaw do kreowania skutecznej kampanii marketingowej z wykorzystaniem upominków.

zobacz więcej
7 maja 2018 12:44:07

Kiedy możemy powołać się na rekomendację klienta?

„Najlepszą reklamą jest zadowolony klient” to prawda powtarzana w sprzedaży. Drugą prawdą jest też powiedzenie, że „reklamą bywa sam klient”. Nieraz w swojej działalności mamy pokusę, aby pochwalić się faktem współpracy z określonym rozpoznawalnym na rynku klientem i pracą, którą dla niego wykonaliśmy. Ale czy taką rekomendacją klienta możemy się dowolnie posłużyć? Prawnicy mają swoją ulubioną odpowiedź na takie pytania: „to zależy”. Z punktu widzenia prawnej dopuszczalności posłużenia się cudzą nazwą i informowania o fakcie współpracy przede wszystkim należy rozróżnić w takich sytuacjach posłużenie się prostą informacją: „wykonaliśmy zlecenie dla firmy XYZ”, od sytuacji, gdy posługujemy się cudzym zarejestrowanym znakiem towarowym identyfikującym ten podmiot.

zobacz więcej
23 listopada 2017 15:11:09

4 sprytne sposoby na hakowanie malejących zasięgów na Facebooku

Prowadzisz fanpage na Facebooku i od pewnego czasu przeżywasz szok związany z zaskakująco niskimi zasięgami organicznymi Twoich postów? W ostatnich dniach dostaję mnóstwo pytań, dlaczego tak się dzieje. Niestety odpowiedź nie jest pocieszająca: lepiej już nie będzie. Czasy, kiedy można było prowadzić fanpage bez zaangażowania środków finansowych na reklamę, właśnie odchodzą do przeszłości. Facebook musi zarabiać, a jedyną możliwością zwiększenia jego przychodów są właśnie profile firmowe.

zobacz więcej
15 marca 2013 10:00:00

Co dystrybutorzy sądzą o swoich dostawcach i czego od nich chcą

W jakim stopniu europejscy dystrybutorzy są zadowoleni ze swoich dostawców? Z kim prowadzą interesy? Co dostawcy robią dobrze według dystrybutorów, a co mogliby poprawić? Jakie marki dostawcy znają i reklamują wśród swoich klientów końcowych? To tylko kilka pytań z europejskiej ankiety badającej poziom zadowolenia klientów zadanych europejskim dystrybutorom w imieniu Pro. Ciągłe badania rynku europejskiego to jeden z fundamentów Pro, jako centrum wiedzy dla dostawców i dystrybutorów z całej Europy. Są to badania unikalne w naszej branży a ankiety są przeprowadzane w imieniu Pro przez niezależne biuro badań rynku Synovate. Grupa Synovate Research Group to międzynarodowa organizacja badań rynkowych znajdująca się w pierwszej dziesiątce firm z tej branży na świecie, posiadająca sieć oddziałów obejmującą ponad 60 krajów, zatrudniająca 6000 osób o obrotach ponad 550 milionów euro. Synovate posiada również wielojęzyczne call center. Do klientów Grupy zaliczają się: BBC, Coca-Cola, Danone, Heineken, Microsoft, MTV, Numico, Philips, Procter&Gamble, Sanoma, Turner/CNN i Unilever.


zobacz więcej
14 marca 2013 20:46:49

EUREKA - ochrona przedmiotów własności przemysłowej

Rośnie w społeczeństwie wiedza na temat prawa chroniącego innowacje techniczne czy przejawy twórczości człowieka. Jest ona jednak nieuporządkowana. Często też wydaje się, że treść prawa nie jest zgodna z orzeczeniami ferowanymi przez Sądy. Jak często w życiu bywa “diabeł tkwi w szczegółach” i bez ich znajomości trudno dostrzec istotę problemu. W tej rubryce chcielibyśmy Państwu przybliżać tematykę ochrony przedmiotów własności przemysłowej. Jednym z tych przedmiotów jest znak towarowy. Przedmiot, z którym najczęściej spotyka się przeciętny konsument.


zobacz więcej

1